Skip to main content

Çukurova Talasemi Derneği 6. Olağan Genel Kurulu dernek üyelerinin yoğun katılımıyla 09.01.2022 Pazar günü Adana Nezihe Yalvaç Uygulama Otelinde yapıldı.


Tek adayın yarıştığı Genel Kurul sonucunda, Başkan Mehmet ÖZTAŞ güven tazeleyerek tüm üyelerinin desteğiyle yeniden başkanlık görevine seçildi. Seçim sonucunda Çukurova Talasemi Derneğinin yeni yönetim kurulu Mehmet ÖZTAŞ (Başkan) , Hüseyin ARSLAN (Başkan Yardımcısı), Metin YOLUK (Genel Sekreter), Cemilhan TÜRKMEN (Sayman), Alpay GÜL (Üye) olacak şekilde belirlendi.


Yeniden Başkanlık görevine seçilen Mehmet ÖZTAŞ seçim sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında “Derneğimiz için önemli günlerden biri olan, Genel Kurulumuza katılım sağlayan tüm üyelerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Başkanlık görevine geldiğim yıl itibariyle Pandemi şartlarından dolayı Dernek olarak istediğimiz hızla çalışamadık. Ancak tüm negatif etkenlere rağmen süreci, camiamız içerisinde tecrübeler kazanarak geçirdik. Bugün ise katılım sağlayan tüm üye arkadaşlarımın desteğini alarak yeniden Başkanlık görevine layık görülmenin gururunu yaşıyorum. Görev sürem boyunca tüm samimiyetim ve özverimle, Derneğimizi ve sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim. Yönetim Kurulumuzla birlikte 10 yıl önceki kuruluş vizyonumuz ne ise gelecek dönemlerde de aynı vizyon ile devam edeceğiz. Hem yerelde, hem de Türkiye genelinde camiamız adına hep birlikte güzel işler yapacağız. Bana ve Yönetim Kuruluma inanan ve güvenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi. Ayrıca derneğin kurulduğu tarihten itibaren tüm yönetim kurullarında görev alan geçmiş dönem Genel Sekreteri Rana KÜTÜK’ e çalışmaları ve emeklerinden dolayı Başkan Mehmet ÖZTAŞ tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Genel Kurul sonrası katılım sağlayan tüm üyeler ile birlikte yemek organizasyonu düzenlenerek program anı fotoğraf çekiminden ardından son buldu.