Skip to main content

Hatay Talesemi ve Orak Hücre Hastalıkları Derneği organizasyonunda Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi servisinde yatan hastalar ile birlikte “Talasemiye Can Ver “ sloganı ile boyama atölyesi düzenlendi. Sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Hatay Talesemi ve Orak Hücre Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin tam kadro katıldıkları etkinliğe Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Yunus Doğramacı Başhekim Yardımcısı Dr. Yusuf Oktay, Dr.Gönül Oktay, Talasemi servisi çalışanları, hasta ve hasta aileleri katıldı. Boyama Atölyesinde kalemlik boyama konusunda hünerlerini sergileyen Talasemi hastalarının mutlulukları yüzlerinden okunurken finalde el izleri ile resimler yapıldı.

Hatoder olarak Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi servisinde yatan hastalar için güzel bir çalışma atölyesine imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Hatay Talesemi ve Orak Hücre Hastalıkları Derneği Başkanı Hasan Yetkin yaptığı açıklamada:” Talasemi servisinde yatan hastalarımızın birbirinden güzel çalışmalar ortaya çıkardıkları Boyama Atölyesinde yapılan kalemlikleri dileyen hastalarımız kendileri alırken fazladan kalan kalemliklerimizi de Doktorlarımıza ve derneğimiz yönetimi tarafından belirlenen kişilere hatıra olarak vermeyi planlıyoruz. Atölyemizin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan kıymetli yönetim kurulu üyelerimize, Çalışmamıza katılarak bizleri mutlu eden Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yunus Doğramacı’ya, Başhekim Yardımcısı Dr. Yusuf Oktay’a, Dr. Gönül Oktay’a, Talasemi servisi çalışanları, hasta   ve hasta ailelerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Atölye çalışmasında hünerlerini sergileyen Talasemi hastaları, Ortaya çıkardıkları eserler ile mutluluk duyduklarını belirterek kendilerine böyle bir imkânı sunan Hatay Talesemi ve Orak Hücre Hastalıkları Derneği Yönetimine teşekkür ettiler.