Skip to main content

Sporun dostluğu ve kardeşliği birleştirici etkisinden yola çıkarak, Başkent Talasemi Derneği ve İzmir Talasemi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği halı saha futbol turnuvasının ilk ayağı 23 Nisan Salı günü Ankara da gerçekleştirildi. 7 şer kişilik takımlarla oynanan ve kıyasıya bir mücadelenin sergilendiği karşılaşma, ev sahibi ekip olan Başkent Talasemi Derneğinin galibiyeti ile sonuçlandı. Saha ve seyirci avantajını elinde bulunduran Başkent Talasemi Derneği 15 gol atarak maçı kazanırken, İzmir Talasemi Derneği bu skora 7 gol ile cevap verdi. Dostça ve centilmence bir ortamda yapılan karşılaşmanın ardından günün anısına pasta kesilerek maçın yorgunluğu atıldı. Maç öncesinde ve sonrasında çeşitli etkinliklerin düzenlendiği organizasyona Ankara ve İzmir’den birçok Talasemili arkadaşımız katılım göstererek keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

İki ayaklı sistemle gerçekleştirilecek olan ve kazanana kupa ve plaket ödüllerinin verileceği turnuvanın ikinci maçı Haziran ayı içerisinde İzmir de gerçekleştirilecek. Turnuvada Başkent Talasemi Derneği şimdilik avantajlı olsa da, futbol da sonucun önceden tahmin edilemeyeceği gerçeğinden hareketle iki takımında iki takımında şansı bulunmakta.

Organizasyonun eğlence, dostluk ve arkadaşlık ortamının sağlanması ve sağlık için spor amacıyla yapıldığını belirten Başkent Talasemi Derneği ve İzmir Talasemi Derneği yöneticileri, katılımın yurt geneline yayılarak daha geniş kapsamlı bir turnuvanın gerçekleştirilmesinin amaçlandığını belirttiler.

Talasemi Federasyonu olarak bu iki derneğimizi gerçekleştirdikleri bu organizasyondan dolayı kutluyor, spor dolu sağlıklı günler diliyoruz.