Skip to main content

Talasemi Federasyonun cumartesi günü Ankara İlksan Deha otelde gerçekleştirilen 9.olagan genel kurulunda delegelerin çoğunun oyunu alan Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa DOLU Talasemi Federasyonu Genel Başkan olarak seçildi.

2005 yılında Türkiye’de Talasemi konusunda kurulmuş olan dernekleri federasyonçatısı altında toplayarak; talasemi hastalarının sorunlarını çözmeye yönelik çalışmaları yapmak amacıyla kurulan Talasemi Federasyonun 9. Olağan Genel Kurulu Ankara da yapıldı. Ülkenin dört bir yanından üye dernek temsilcilerin katıldığı genel kurul açılış konuşmaları, divan heyeti seçimi, tüzük değişikliği ve federasyon organların seçimi ile devam etti.  

Başkent Talasemi Derneği başkanı Bülent KOÇER ile Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa DOLU’nun aday olduğu federasyon genel başkanlığına delegelerin çoğunun oyunu alan Mustafa DOLU seçildi.

Gerçekleştirilen seçim sonuncunda Mustafa DOLU(Konya), Hüseyin ZEYBEKOĞLU (Finike/Antalya), Mehmet Hanefi GÜNEŞ (Şanlıurfa), Aydın TOKMAK  (Mersin), Turgay BESİM (Denizli), Hayri ARPAY (İskenderun/Hatay) ve Bayram DURMAZ (Muğla) Talasemi Federasyonu yönetim kuruluna seçildi.

Seçim sonrası konuşma yapan DOLU “Başkanlığını yürüttüğüm Mevlana Talasemi Deneği ile yaptığımız faaliyetlerin teminatı olarak Talasemi Federasyonun başkanlığına aday oldum. Delegelerin teveccühü ile Federasyonumuzun genel başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören delegelerimize teşekkür ediyorum. Talasemi Federasyonu’nun Genel Başkanı olarak seçildiğimden dolayı mutlu ve gururluyum.  “ dedi.  Konuşmalarına devam eden DOLU ”Genel Başkanlık görevi yürütmekte iken Covid-19 virüsü ile hayatını kaybeden Burhan KERİMOĞLU’nu saygı ve rahmetle anıyorum. Burhan başkanımızın vefatı sonrası Genel Başkanlık görevini yürüten başkan adaylarından Bülent KOÇER’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim dedi. Ayrıca yeni başkan Mustafa DOLU sağlıklı bir genel kurul yönetiminden dolayı divan heyetine teşekkür etti. İyi dilek ve temenniler ile fotoğraf çekiminde sonra genel kurul toplantısı sona erdi.